Zavolejte nám (Po-Pá 9-14)
Dámy, sportu zdar aneb jak cvičit v tom největším pohodlí!

Dámy, sportu zdar aneb jak cvičit v tom největším pohodlí!

Admin 11. 01. 2022 Módní poradna

Jste sportovními nadšenci, nebo pouze doma příležitostně cvičíte? Jaké druhy sportovního prádla vlastně vůbec existují, jaké jsou jeho funkce a jak jej správně vybrat? Na tyto otázky naleznete odpovědi právě v tomto článku, ve kterém kromě toho najdete také inspiraci pro trendy sportovní spodní prádlo letošní sezóny.

Jste sportovními nadšenci, nebo pouze doma příležitostně cvičíte? Tak či tak, aby vaše fyzická aktivita byla produktivní a účinná, musíte se cítit v tom největším pohodlí, co se „cvičebního úboru“ týče. Základem správně zvoleného outfitu ať už sportovního či pro každodenní nošení je vždy kvalitní spodní prádlo. Jaké druhy sportovního prádla vlastně vůbec existují, jaké jsou jeho funkce a jak jej správně vybrat? Na tyto otázky naleznete odpovědi právě v tomto článku, ve kterém kromě toho najdete také inspiraci pro trendy sportovní spodní prádlo letošní sezóny.

Dámské sportovní spodní prádlo

1.     Sportovní podprsenka

Úplným základem správně zvoleného dámského sportovního outfitu je sportovní podprsenka. Ta díky pevnému materiálu udrží dámské přednosti a poskytne zároveň oporu a pohodlí. Dámy se tak mohou věnovat cvičení naplno a bez omezení.

Dnešní výrobci nabízejí již mnoho různých střihů a materiálů, které jsou především pružné, lehké a prodyšné. Je tedy na každé z dam, ve které se bude cítit nejpohodlněji. Mezi sportovní klasiky patří podprsenka „rovného“ střihu s širokými ramínky, vyrobená z pružného materiálu a většinou bez výztuhy.

Velice oblíbené se v poslední době však staly bezešvé sportovní podprsenky, u kterých nehrozí nepříjemné otlačeniny.

V nabídce se stále častěji objevují sportovní podprsenky se všitými košíčky tvořící push-up efekt a dámy tak můžou oslnit svým dekoltem i při cvičení.

POZOR: Důležitým faktorem pro výběr správné sportovní podprsenky je druh sportu, pro který bude využívaná. Dle náročnosti sportovní aktivity je můžeme rozdělit do tří kategorií, sportovní podprsenky pro lehkou sportovní zátěž (light support) a střední zátěž (mid support) při aktivitách jako jsou aerobik, jóga, pilates, fitness, a vysokou zátěž (high support) jako jsou sporty typu atletika, volleyball, jezdectví a další. Každý typ sportovní podprsenky z jednotlivých kategorií poskytují odlišnou oporu prsou.Sportovní podprsenka CHANGE Sport bílá

VÝBĚR: Velikost sportovní podprsenky se určuje stejně jako u podprsenky pro běžné nošení. Musí perfektně sedět jak v košíčkách, které musí zahalit celý obsah prsou, tak i v obvodu, který nesmí škrtit.

TIP: Letošním trendem mezi sportovními podprsenkami jsou různé vzory, či kombinace neonových a klasických barev. Staňte se módní ikonou sportu a oblečte se do sportovního topu, který bude v kompletu s legínami.

2.     Sportovní kalhotky

Sportovní kalhotky jsou, stejně jako sportovní podprsenka, báječné společnice při jakémkoliv sportu. Nejen, že zpevňují hýžďové svaly, ale zároveň odvádějí přebytečnou vlhkost. Jsou vyráběny z kvalitního prodyšného materiálu a svým bezešvým střihem poskytují pohodlí a skvěle se hodí pod přiléhavý sportovní outfit.

Sportovní kalhotky se od klasických spodních kalhotek, co se týče typu neliší. Dámy můžou vybírat mezi klasickým střihem kalhotek, typem tanga, nebo střihem dámských boxerek, které jsou obdařené delší nohavičkou. V každém případě sportovní kalhotky báječně zpevní zadní partie.Sportovní kalhotky CHANGE Sport Hipster White

VÝBĚR: Velikost sportovních kalhotek se určuje stejně jako u kalhotek pro běžné nošení. Musí sedět v bocích, v případě vyššího pasu v pase. Při žádném pohybu nesmí nikde škrtit.

TIP: Trendem letošní sezóny jsou právě kalhotky se zvýšeným pasem, které zpevní bříško. V oblasti barev převládají spíše ty neutrální jako béžová, bílá a černá, ale často se objevují i pestrých barvách a vzorech.

 

3.     Dámské legíny

Dámské legíny si svoji příčku v oblíbenosti stále drží na vrcholu už několik let. Přebily džínovou mánii a staly se téměř běžnou součástí každodenního běžného outfitu. Oblíbenost u dam a slečen si získaly především svojí pohodlností a univerzálností. Zejména ke sportovní aktivitě jsou nejlepší volbou. Jsou nejen přizpůsobivé a lehké, ale také báječně tvarují postavu. Ve skutečnosti se však jedná o spodní prádlo, a proto se o nich i v tomto článku zmiňujeme.

Původní legíny měly být spolehlivou alternativou punčochového zboží. V dnešní době však nahradily kalhoty a džíny, a pro tento účel jsou využívány zcela jiné materiály a struktury.

Sportovní legíny jsou od těch klasických zcela odlišné. Jsou vyráběny z pružného a pevného materiálu, který se přitiskne na tělo a vytvoří tak druhou „kůži“. Materiál je navíc prodyšný a odvádí přebytečnou vlhkost. Dnes jsou navíc ještě vylepšeny funkcí tvarování postavy, při kterých nádherně zpevní a zploští nedokonalosti v oblasti bříška i nohou, a push-up efektem, který zvýrazní zadní partie.

POZOR: Stejně jako u sportovní podprsenky je důležité vybrat správný typ legín určených pro danou sportovní aktivitu. Zatímco legíny pro atletické sporty jsou z mnohem pružnějšího a pevnějšího materiálu, legíny určené na

Sportovní legíny Mistylehké zátěžové sporty, jako například jóga či fitness cvičení, se zcela přizpůsobují pohybu a jsou mnohem lehčí.

VÝBĚR: Správnou velikost dámských legín se volí podobně jako u skinny džínů. Důležité je, aby seděli v bocích, v případě zvýšeného pasu v pase. Měly by se zcela přitisknout k postavě, a nikde by neměly odstávat či plandat.

TIP: Mezi letošní legínové trendy se řadí moderní vzory, či pestré barvy. Buďte stylová i při cvičení a slaďte vzorově či barevně sportovní legíny se sportovním topem a utvořte tak dokonalý komplet určený ke cvičení.

 

 

Nenechte si ujít další články o sportovním spodním prádle, které jsme si pro vás připravili. 

Jaké sportovní spodní prádlo pro muže letí a jak jej vybírat?

Jaké UNISEX sportovní spodní prádlo můžete nosit a k čemu je dobré?

Doufáme, že Vám tento článek poskytl užitečné informace a přejeme Vám ten nejjednodušší výběr a příjemný nákup.