Zavolejte nám (Po-Pá 9-14)
Jak zjistit správnou velikost podprsenky?

Jak zjistit správnou velikost podprsenky?

Admin 02. 11. 2021 Jak vybrat správně?

Je smutnou pravdou, že většina žen stále nosí špatnou velikost podprsenky. Pár minut věnovaných zjištění té správné velikosti se Vám bohatě vrátí při nošení Vaší nové podprsenky.

Přečtěte si, jak Vám správná velikost podprsenky může opticky ubrat až několik kilogramů a pár let!

Je smutnou pravdou, že většina žen stále nosí špatnou velikost podprsenky. Pár minut věnovaných zjištění té správné velikosti se Vám bohatě vrátí při nošení Vaší nové podprsenky - ta Vám může opticky ubrat až několik kilogramů a pár let!

Co měřit a jak měřit?

Výběr správné podprsenky je tak trochu alchymie. Vyžaduje přesné měření, trpělivost a také trochu štěstí. Třeba značka Change Lingerie nabízí přes stovku různých velikostí podprsenek. Jak mezi nimi vybrat tu pravou velikost?

Abychom zjistili správnou velikost podprsenky, potřebujeme dva údaje – obvod hrudníku „pod prsy“ a obvod „přes prsa“.

Oblečte si svou nejlépe padnoucí nevyztuženou podprsenku. Ideální je, pokud k měření máte pomocníka, ale pokud žádného nemáte při ruce, nezoufejte. Stoupněte si před zrcadlo, připravte si krejčovský metr a můžeme začít.

 

Obvod pod prsy

Krejčovský metr přiložte hned pod podprsenku a měřte velmi těsně kolem hrudního koše. Ujistěte se, že metr je poměrně těsně utažený, nekříží se přes záda a je rovnoběžně s podlahou. Zjištěný rozměr zaokrouhlete na nejbližší celé číslo dolů. Pozor! Naměřený obvod není číslem obvodu podprsenky! Naměřenou hodnotu je potřeba následně dosadit do velikostní tabulky.

Příklad: Naměřená hodnota obvodu pod prsy je 72 cm, po dosazení do tabulky zjistíme, že výsledným obvodem podprsenky je 65

 

Obvod přes prsa

Při měření obvodu přes prsa stůjte rovně s rukama volně podél těla. Měřte přes nejplnější část prsou, metr se nesmí prověšovat, musí být rovnoběžně s podlahou. Při měření obvodu přes prsa mějte metr volně „tak akorát“, neutahujte. Zjištěný rozměr zaokrouhlete na nejbližší celé číslo nahoru.

Příklad: Přes prsa jste naměřila 92 cm, vyhledáme v tabulce u příslušného obvodu a zjistíme, že potřebujeme košíček G. Hledaná velikost podprsenky je tedy 65G

 

Co dál?

Zjištěné míry teď můžeme dosadit do tabulky velikostí, kterou najdete zpravidla přímo na eshopu. Protože na velikosti bohužel neexistují žádné jednotné normy, každý výrobce používá svou velikostní tabulku. Může se tedy stát, že podprsenku jedné značky nosíte ve zcela jinak značené velikosti než od jiného výrobce, ačkoli sedí naprosto stejně.

Určitě se tedy do tabulky velikostí značky, kterou jste si vybrala, pro jistotu podívejte.

Některé značky používají tzv. zdvojené britské číslování, při určení správné velikosti vám pomůže převodní tabulka

Měřením jsme získali výchozí velikost podprsenky. Při výběru nové podprsenky byste tuto velikost měla vyzkoušet jako první.

 

Pokud jste se změřila, ale stále si nejste jistá, jakou velikost vyzkoušet, kontaktujte nás na info@perfektnipradlo.cz, rádi Vám s výběrem poradíme :)