Zavolejte nám (Po-Pá 9-14)
Značkové boxerky: Jak rozeznat padělek od originálu?

Značkové boxerky: Jak rozeznat padělek od originálu?

Admin 28. 09. 2021 Módní poradna

V souvislosti s nadcházejícími předvánočními nákupy se stejně jako každý rok objevuje na internetu spousta "výhodných" nabídek na spodní prádlo, zejména pánské boxerky zvučných značek - především Calvin Klein a Diesel, ale také Bruno Banani, Esprit či Ralph Lauren.

V mnoha případech se bohužel jedná o padělky. Napodobeniny nejenže bývají vyrobeny ve výrazně nižší kvalitě zpracování i použitého materiálu, ale mohou v některých případech dokonce způsobit zdravotní komplikace (použití nevhodných barviv, materiály obsahující těžké kovy apod.).

Zde záleží na každém, zda je ochoten riskovat zklamání nad nekvalitním padělkem nebo si raději dopřeje radost nákupem skutečně kvalitního zboží.

Protože padělky zaplavují internet v čím dál větší míře a ne každý ví, jak je rozeznat, nabízíme Vám několik snadných tipů, jak se vyhnout nákupu padělku.

 

1) Nákup u osvědčených prodejců

Nejlepší radou, jakou Vám můžeme dát, je nakupovat značkové prádlo výhradně u prověřených prodejců. V této souvislosti prohlašujeme, že prádlo, prodávané na našem eshopu pochází výhradně z oficiální distribuce a jedná se vždy pouze o originální zboží. U každého jednotlivého kusu zboží tak můžeme doložit jeho původ. U nás máte vždy 100% garanci pravosti zboží.

 

2) Cena výrobku

Některé internetové obchody, aukční a slevové servery nabízejí boxerky Calvin Klein za podezřele nízké ceny. Často bývá nízká cena obhajována tím, že se jedná o "rozbalené trojbalení" apod. Skutečností je, že byste měli být velmi obezřetní, pokud někdo nabízí originál boxerky Calvin Klein za méně než cca 500 Kč. Vyjímkou může být pouze ojedinělý výprodej posledních kusů modelů starších kolekcí.

Dvoj- nebo trojbalení bývá u značkového zboží velmi časté, protože je ekonomicky výhodné - v tomto případě jedny boxerky opravdu vycházejí na cenu již od cca 350 Kč, poctivý prodejce ovšem nikdy vícebalení nerozbaluje, a zákazníkovi nabízí produkt vždy v originálním obalu.

 

3) Obal

Obal výrobku dokáže mnohdy prozradit padělek již na první pohled. Originální značkové prádlo DIESEL a CK bývá baleno vždycky zásadně v krabičkách - neexistuje možnost, že byste koupili originální boxerky Calvin Klein nebo Diesel v pytlíku.

padělky:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

originální balení:

    

 

4) Písmo, štítky a tisk

Dalším ukazatel, který Vám může napomoci k identifikaci padělku, jsou etikety na prádle. Např. na boxerkách DIESEL najdete hned tři etikety - pod nášivkou s logem značky je štítek s velikostí a delší látková dvojitá cedulka s materiálovým složením, zemí výroby a symboly údržby. Na štítku s velikostí je zavěšena šňůrka s kartonovým štítkem s čárovým kódem a produktovým číslem. Etikety DIESEL bývají béžové barvy.

U prádla CALVIN KLEIN existuje více variant etiket, u některých modelových řad jsou údaje vytištěny přímo na rubu prádla. Nikdy však nechybí štítek s označením majitele licence Calvin Klein Underwear - společnosti Warnaco Intimo, který najdete na všech originálních kusech prádla CK.

 

Jak nenaletět

Co dělat v případě, že máte podezření, že prádlo, které jste si koupili, je padělek? V takovémto případě máte možnost odstoupení od kupní smlouvy pro rozpor s kupní smlouvou - dodání padělku. Pokud jste koupili prádlo na tržnici, zřejmě Vám byla udělena cenná životní lekce - značkové prádlo nakupujte zásadně u prověřených prodejců.

 

Zde si můžete bez obav a bez rizika vybrat originální značkové spodní prádlo:

CALVIN KLEIN

DIESEL

BRUNO BANANI