Zavolejte nám (Po-Pá 9-14)
Stahovací spodní prádlo

Stahovací spodní prádlo

Admin 07. 10. 2021 Módní poradna

Prádlo, které se hodí!

Existuje mnoho střihů stahovacího a tvarovacího prádla. Jaké se hodí právě pro vás? Jak stahovací prádlo vybírat a jak jej nosit?

DRUHY STAHOVACÍHO PRÁDLA

Stahovací prádlo je pomocníkem ženy už řadu let. Mnoho se však o něm nepíše, protože právě tento druh spodního prádla je tajemstvím dokonalé postavy v jakýchkoliv šatech. Stahovací prádlo totiž dokonale uhladí veškeré nedokonalosti a vytvoří tak bezchybnou figuru do šatů, a to zejména do těch přiléhavých, které mají za úkol zvýraznit ženské křivky.

Ve světě spodního prádla však můžeme nalézt různé střihy stahovacího prádla, a proto vám přinášíme tento článek. Jaké druhy spodního stahovacího prádla existují a jak jej nosit?

Veškeré stahovací spodní prádlo naleznete na našem e-shopu PerfektniPradlo.cz!

1.  Kapitola – Stupně stažení

Pro začátek se nejdříve musíme zmínit o tom, že stahovací prádlo se rozděluje do 3 kategorií podle stupně stažení. Jednotlivé stupně mají svoje funkce:

  •       SOFT CONTROL
  •       MID CONTROL
  •       MAX CONTROL

Soft control

Soft control je nejnižší stupeň, tedy lehký stupeň stažení. Jeho další funkcí je vyhlazovací efekt rizikových partií.

Mid control

Druhý stupeň Mid control, tedy střední stupeň stažení, oplývá tvarujícími a formujícími efekty rizikových partií.

Max control

Třetí, a tedy nejvyšší stupeň, tedy vysoký stupeň stažení, výrazně a efektivně stahuje rizikové partie, a dokonce zeštíhlí postavu až od 2 velikosti.

2.  Kapitola – Druhy stahovacího prádla

Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, druhů stahovacího prádla existuje opravdu mnoho. Jednotlivé druhy se však nosí pod vybrané oblečení, protože podle jejich střihu zpevňují a stahují rizikové partie, které by mohly nechtěně v oblečení vyniknout.

    I.            Stahovací kalhotky

 

Dámské kalhotky Victoria beige

1.     Stahovací kalhotky s nohavičkou

Stahovací kalhoty s nohavičkou mohou být s vyšším nebo nižším pasem, s delšími či kratšími nohavičkami. Délku nohavičky je třeba si zvolit podle toho, zda je úmyslem zpevnit a vytvarovat kromě boků a zadečku také stehna. Lem kalhotek je orámovaný silikonem, tudíž nesklouzávají a ani se nerolují. Lemy nohaviček je ve většině případů zdoben krajkou. Důležitý je správný výběr velikosti. Lemy u nohaviček se nesmějí zařezávat, přechod musí být plynulý.

 

 

 

Stahovací kalhotky 251 Talia natura

2.     Stahovací kalhotky s vysokým pasem

Pro zpevnění bříška, boků a vytvarování pasu jsou nejlepší volbou stahovací kalhotky s vysokým pasem bez nohaviček. Pas je povětšinou vysoký až pod spodní okraj podprsenky a je vybaven silikonovým proužkem tudíž kalhotky nesklouzávají ani se nerolují. Některé mohou formovat i zadeček, u některých zase můžou být v oblasti zadní partie volné a vybavené pouze síťovinou nebo krajkou.

 

 

 

Stahovací kalhotky Valentina beige

3.     Stahovací kalhotky s nižším pasem

Stahovací kalhotky s nižším pasem báječně tvarují spodní bříško, které může být problémem mnoha žen. V některých případech můžou i zároveň tvarovat zadek. Kalhotky s nižším pasem jsou vysoké zhruba pod pupík a vybavené silikonovým páskem, který je pevně drží na místě.

 

 

 

 

4.     Formující kalhotky pro běžné nošení

Veškeré stahovací prádlo není určené pro každodenní a stahovací nošení. Ke každodennímu nošení jsou určeny stahovací kalhotky pro běžné nošení, které jemně stahují bříško a jsou velice pohodlné.

 

Stahovací šaty ELDAR Vika bílé

    II.            Stahovací spodničky

Stahovací spodničky jsou ve střihu sukně s vysokým pasem, až po prsa, a mohou být doplněny i o ramínka. Stahovací spodničky báječně nahrazují stahovací kalhotky s nohavičkou, které mohou pro některé dámy být nepohodlné. Krásně vytvarují a zpevní pas, boky i stehna. Jsou nabízeny v různých univerzálně barevných variantách, černá, tělová, světle růžová, bílá.

 

 

 

 

  III.            Stahovací topy

Stahovací topy slouží ke zpevnění vršku těla, tedy od prsou do pasu. Efektivně zeštíhlují, tvarují a zpevňují ňadra i bříško. Stahovací topy se hodí zejména ženám, s trojúhelníkovým typem postavy. Stahovací topy lze sehnat ve třech barevných variantách, černá, tělová a bílá.

 

Dámské stahovací body 319 black

 IV.            Stahovací body

Stahovací body se může na první pohled zdát jako nepraktické, ovšem opak je pravdou. Stahovací body krásně drží a ženy o něm po celou dobu jeho nošení ani neví. Stahovací body krásně tvaruje postavu. Navíc se hodí téměř pod každé šaty s neodhalenými rameny. Velkou výhodou je stahovací body bez košíčků, tudíž můžete pohodlně nosit své podprsenky. Jsou k dostání ve třech základních barevných variantách, černá, tělová a bílá.

 

 

 

3.  Kapitola – Jak správně vybrat stahovací prádlo

Stejně jako u každého spodního prádla i u stahovacího prádla platí, že základ je ve správném výběru. U stahovacího spodního prádla to platí dvojnásob, protože špatná velikost může nadělat více problémů než užitku. Při výběru správné velikosti je dobré si toto prádlo vyzkoušet. Nikde se vám nesmí zařezávat, veškeré přechody musejí být hladké a zcela neviditelné. Také vás v oblasti horního lemu nesmí škrtit a zároveň nesmí být volný. Celkový pocit by měl být, že je vaše tělo zpevněné a zároveň v pohodlí.

4.  Kapitola – Jak správně nosit stahovací prádlo

Pro začátek je důležité říct, že stahovací spodní prádlo není určené ke každodennímu nošení, pokud se nejedná o formující kalhotky pro běžné nošení. Tento typ spodního prádla je využíván pod oblečení typu společenského a určeného tedy na společenské akce a události, jako jsou například plesy, svatba apod. Správný druh stahovací prádla zvolíte podle vašeho outfitu. Pokud budete mít odhalená ramena, rozhodně nevolte, stahovací body, top či spodničku s ramínky. Pokud víte, že vaše sukně bude kratší délky, neoblékejte si pod ní stahovací kalhotky s nohavičkami.

 

Doufáme, že Vám tento článek poskytl užitečné informace a přejeme Vám ten nejjednodušší výběr a příjemný nákup.