Zavolejte nám (Po-Pá 9-14)
Jockstrap - experiment anebo regulerní spodní prádlo pro muže?

Jockstrap - experiment anebo regulerní spodní prádlo pro muže?

Admin 08. 02. 2022 Módní poradna

Ano, pánové, i s tímto názvem se můžete setkat, pokud se bude mluvit o pánském spodním prádle. Nejenom střihy dámského prádla totižto procházejí různými změnami a inovacemi. Potřeba vytvořit co nejpohodlnější a nejbezpečnější variantu „spodků“ pro sportovní a jiné fyzicky náročné aktivity dala vzniknout právě „jockstrapu“ (čti džokstrep).

 

Nemyslete si, že se snažíme těmi anglickými názvy působit přehnaně „světově“. Český ekvivalent pro tento druh prádla zatím neexistuje. Snad si ho vynutí jeho stále rostoucí popularita (a to už i v našich končinách). Pořád tápete, co si pod „jockstrapem“ máte představit? Obvykle se skládá z pružné gumy okolo pásu (jako např. u klasických boxerek), na kterou je vepředu našitý váček pro zahalení genitálií, jejich podporu a ochranu. Zadní část tvoří dva gumové lemy obepínající spodní stranu zadečku. Něco chybí? Kdepak! Zadeček opravdu zůstává nekrytý – dobrá motivace pro jeho vyformování, ať my ženy máme na co koukat J.

 

Kde se „jockstrap“ vzal a k čemu slouží?

Jak již bylo řečeno, jeho vznik je spjatý se sportem, a to konkrétně s cyklistikou a dostihovým jezdectvím. První exemplář se zrodil v rukou Američana C. F. Bennetta v roce 1874 a sloužil profesionálním cyklistům na ochranu jejich nejchoulostivějších partií. Tento účel zastával později i mezi žokeji. Odtud vychází i jeho název – původní nezkrácená verze „jockey strap“ – žokejský opasek či držák.  Nezáleží na tom, jestli sedláte koně anebo kolo, u obou sportů je mužská chlouba vystavována značně nepříznivým podmínkám. Vynález tohoto prádla byl tedy pro muže velkou úlevou.

20. století s sebou přineslo rozšíření „působnosti“ i do medicíny. Pomocí jemného elektrického napětí se „jockstrapy“ používaly při potížích s ledvinami, nespavosti či erektilní dysfunkci. A jak bývá zvykem se všemi novinkami, i „jockstrap“ se stal předmětem běžného každodenního nošení. Nabízel mužům pohodlí i zdravotní benefity vyplývající z odhalené zadní partie – méně pocení, svědění, škrábání či nepříjemného tlačení. Anatomicky vytvarovaný váček poskytuje naprostý komfort při nošení.

 

Máte rádi žhavé trendy? Ukažte, co ve vás je!

Mezi své trenýrky, boxerky, slipy či tanga vesele můžete přidat horkou novinku – „jockstrap“. Najdete jej v široké škále barev i designů. Do svých módních kolekcí ho zařadil např. i minimalista Calvin Klein či značka pánského spodního prádla Under Armour. V prádle „jockstrap“ ukážete, že se jen tak něčeho nezaleknete a rádi experimentujete.

PS: Vypracovaný zadeček nutností! J