Zavolejte nám (Po-Pá 9-14)
Bambus a jeho využití (bambusové spodní prádlo, župany, pyžama...)

Bambus a jeho využití (bambusové spodní prádlo, župany, pyžama...)

Klaudie Polánková 24. 02. 2022 Módní poradna

Bambus a jeho využití (bambusové spodní prádlo, župany, noční košilky....) Není žádné překvapení, že už dávno jsme vyměnili plast, za něco, co je mnohem šetrnější k naší přírodě a to výrobky z bambusu ať už se jedná o nádobí,bytové doplňky, textili. Tato rostlinka má své využití i pro výrobu spodního či nočního prádla. 

Co to vlastně bambus je? 

Asi to mnoho lidí překvapí, ale bambus není strom. Jedná se o trávu, která má stejně jako ostatní traviny podzemní stonky. Její odolná a pevná vlákna prostupují měkčí a pružnější hmotou, tak umožní tuhým vláknům rozestoupit se. Zajímavosti je, že tato tráva dorůstá do velikosti až 40 metrů.  

 

Proč zvolit bambusové prádlo, župánek či noční košili oproti běžné krajkové či jiné textilii?

Bambusové prádlo je velice příjemné na dotyk, také je antibakteriální, tedy zabraňuje průchodu veškerým bakteriím. Jeho další využití je termoregulace, což znamená, že se dokáže přizpůsobit tělesnému teplu a odvádí pot.

Župánky z bambusu jsou velice příjemné a mají sací schopnosti, tedy po vaší koupeli se snadno osušíte.

Spodní prádlo podprsenky, kalhotky nebo pánské spodní prádlo z bambusu vám také dodá ten správný komfort.

Spodní prádlo je na vašem těle to hlavní, co je v úzké blízkosti s vašimi intimními partiemi, proto je důležité dbát na správný výběr spodního prádla a to zejména v létě, kdy horko a vlhko nahrává vzniku různým intimním problémům. Právě bambus pomůže se jim vyhnout.