Volejte +420 212 244 417

Stylomat.czStylomat.cz

Právě se nacházíte | Pro vás ... » Jak správně pečovat o kabelku

Jak správně pečovat o kabelku


 

 

Chcete-li, aby Vám kabelka vydržela co nejdéle ve stavu, v jakém jste si ji zakoupili, věnujte prosím pozornost následujícím řádkům, ve kterých Vám ve zkratce poskytneme pár tipů, jak zachovat kabelce její původní krásu.

Nepřetěžovat nosnost kabelky

Je třeba rozlišovat mezi výrobkem typu kabelky, která je určená k uschování drobných předmětů (telefonů, klíčů, peněženek, kosmetiky, hygienických potřeb či diářů) a zbožím typu cestovní tašky či baťohu, které unesou mnohem více kilogramů. Nosnost kabelky bývá v průměru okolo 2 – 3 kg, záleží na konkrétním typu kabelky. Přetěžováním však dochází k praskání a trhání uší či úchytů, poškození kovových karabin či vytrženým zipům. Zároveň je třeba dávat si pozor na obsah své kabelky, zejména na nošení ostrých předmětů jako jsou nůžtičky na nehty, pilníky a podobně, jelikož byste mohli poškodit podšívku. Právě tyto závady mohou vést k zamítnutí Vaší reklamace.

Nevystavovat agresivnímu prostředí

Nevystavujte svou kabelku prudkému dešti. Promočení kabelky by mohlo zapříčinit poškození jejího vzhledu či zdeformování tvaru. Většina kožených kabelek je do žádoucího odstínu dobarvována, což může při nadměrném promoknutí způsobit částečnou změnu barvy. Při promoknutí by se vaše kabelka neměla dostat do přímého styku s ohněm či do okolí vysokých teplot. Proto kabelku nikdy nenechávejte sušit u radiátoru, kamen či ohně. Mohlo by dojít k jejímu popraskání. I toto poškození by znamenalo zamítnutí vaší reklamace.

Skladování kabelek

V případě, že kabelku delší dobu nenosíte, je vhodné ji uschovat do igelitového sáčku a vyplnit papírem, pro zachování jejího tvaru.

Mechanické poškození

Škrábance či poničení kabelky na její spodní straně z důvodu pokládání výrobku na drsné předměty, mohou rovněž vést k zamítnutí reklamace. Zipy zavírejte a otevírejte obezřetně bez trhavých pohybů nebo použití nepřiměřené síly.

Ošetřování a údržba kabelek

Pro lepší údržbu kabelek mohou také posloužit specializované přípravky na kůži, ať už jsou to spreje, impregnace či krémy, které jsou k zakoupení v každé lepší galanterii. Při údržbě vaši kabelky nezapomínejte na uši a úchyty. Tyto části patří k nejvíce namáhaným, proto je třeba o ně také pečovat. Kovové řemínky je možné čistit buďto pomocí vatičky nebo jemného hadříku na šperky. Jestliže jsou uši nebo úchyty z kůže, krémujeme je přípravkem na kabelky. Jsou-li na kabelce zipy, je dobré, když se občas promažou přírodním včelím voskem či mýdlem. Pozor, nikdy neošetřujte svou kabelku krémy na obuv, mají totiž jiné složení, proto je k ošetřování vašich kabelek není vhodné používat!