Volejte +420 212 244 417

Stylomat.czStylomat.cz

Právě se nacházíte | Pro vás ... » Jak správně odhadnout velikost oblečení pro přítelkyni?

Jak správně odhadnout velikost oblečení pro přítelkyni?

Blíží se Vánoce a snad každý muž touží podarovat svoji partnerku hezkým dárkem, který jí udělá radost. Nad tím, čeho žena nemá nikdy dost a jako dárek to tedy nikdy nezklame, není potřeba dlouho přemýšlet - každá žena pod stromečkem patřičně ocení hezké oblečení, spodní prádlo či módní doplňky. Darovat oblečení je skvělý nápad, který však s sebou nese i úskalí jeho výběru. Jak vybrat partnerce tu správnou velikost?

Velikost podprsenek

Jak vybrat velikost podprsenky Správnou velikost podprsenky je často obtížné zjistit i pro samotné ženy, natož pro jejich partnery!  A přesto je dobře sedící podprsenka pro ženu jedním z nejlepších dárků! U podprsenek jsou důležité dvě věci - obvod a velikost košíčků. Obvod určuje číslo, velikost košíčků písmeno - např. 80D. Jak postupovat je na tom, jak moc chcete partnerku zahrnout do výběru dárku.

 

Pokud vám nevadí, že partnerka bude minimálně "v podezření", cože pro ni chystáte pod stromeček, využijte pro míry ji. Ale jestli chcete být tajnůstkáři, půjčte si od ní její oblíbenou podprsenku, u které vám přijde, že jí dokonale sedí a zkuste na ní buď najít cedulku s velikostí nebo míry poměřit na ní.

 

Obvod podprsenky se měří těsně pod partnerčinými prsy a ještě se od něj odčítá 5 - 10 cm v závislosti na tom, jestli je vaše partnerka velmi štíhlá (pak se odečítá méně) či má vrstvu podkožního tuku vyšší (pak se odečítá více). Posléze se číslo zaokrouhlí dolů na násobek pětky. Pokud má tedy vaše partnerka pod prsy   např. 84 cm a je spíše štíhlejší postavy, číslo jejího obvodu bude 80. Velikost košíčku vlastně ukazuje poměr mezi obvodem pod prsy a obvodem přes prsa. Partnerku změřte oblečenou v podprsence v úrovni bradavek. Odečtěte od sebe obě čísla a výsledné číslo porovnejte s tabulkou:

 

 

rozdíl

10-12cm

12-14cm

14-16 cm

16-18cm

18-20cm

20-22cm

22-24cm

24-26cm

26-28 cm

28-30 cm

velikost košíčku

AA

A

B

C

D

E

F

G

H

I

 

Bohužel ne všichni výrobci podprsenek mívají stejné číslování.

 

 

Velikost županů a pyžam

 

Častým dárkem pro ženu bývají i župany a pyžama. Nebývá obtížné zjistit partnerčinu velikost, protože se standardně udávají v klasických S-XXL či 36-42 či více.

 

Přičemž velikost S odpovídá číslování 36 a pak postupně.

 

V číslech:

velikost S odpovídá přibližně 39 cm v oblasti hrudi, velikost M odpovídá 41 cm, velikost L 43 cm a velikost XL 48 cm.

 

U pyžam a župánků je však důležité i pohodlí, proto nikdy nic nezkazíte trochu volnější velikostí.

 

 

 

 

 

Velikost šatů

 

U velikosti šatů záleží často i na jejich druhu. U šatů ze strečového materiálu či volnějšího střihu je menší šance se splést.

Směrodatná bývá délka šatů (od ramenního šve k dolnímu lemu sukně), šířka v oblasti hrudi a šířka v pase (pas je to nejužší místo na partnerčině těle, ne přes pupík, ne pod prsy).

U šatů s dlouhými rukávy ještě připadá v úvahu délka rukávu a to od průramku (v podpaží) k lemu a od ramene k lemu.

 

 

A pokud si ani nyní nejste jistí, jakou má vaše partnerka velikost, nezoufejte, vždy jí můžete darovat dárkový poukaz, aby si vybrala sama.