Volejte +420 212 244 417

Stylomat.czStylomat.cz

Oblečte se do květů

Oblečte se do květů

 

Květinové vzory se v poslední době pravidelně vrací do módy. A tak každé jaro a léto vyjdou módy znalé paní a slečny do ulic oděné v hávech z růží, tulipánů, zvonků, kopretin a jiných kvítků. Možná by se řeklo, že květinové vzory jsou vhodné pouze pro romantičky, ale v dnešní době se oblečení a doplňky s květinovými vzory vyrábí různě – od jemných drobných kvítečků, po abstraktní, ostře barevné květy, u kterých je sotva poznat, že se ještě jedná o květy. S květinovými vzory se také nesetkáme jen na rozevlátých šatech, jak by se snad mohlo říci, ale i na doplňcích, legínách, bundách…

 

Saka

 

                Ano, i saka nebo bundy se dnes zdobí květinovými vzory, a to nejen klasickými růžovými nebo červenými kvítky. Na bundách a kabátcích obzvláště dobře vypadají extravagantní stylizované květy, kterými nepohrdne nejedna milovnice drsnějších stylů nebo odpůrkyně romantických západů slunce a rozkvetlých luk.

 

Blůzy a blůzky  

 

                Blůzy, blůzky, trička, topy a další jsou typickými zástupci, kterým květinové vzory prostě sluší. Pokud máte typickou slovanskou postavu a bojíte se, že Vám velké květy budou rozrušovat siluetu nebo deformovat prsa, zvolte raději blůzu s hlubším nebo hranatým výstřihem či halenku se vzorkem drobnějších kvítků, ideálně v ne příliš kontrastních barevných kombinacích. Pokud však patříte spíše ke chlapeckým postavám, můžete si velké, pestré vzory dovolit a patřičně se v nich vyřádit. Chcete-li si k tomu ještě alespoň opticky přičarovat širší ramena nebo větší prsa, zvolte loďkový výstřih.

 

Tuniky

 

Tunika je další svršek, ke kterému květinové vzory a vzorky patří. Opět ale platí, že pro každou postavu kvetou jiné květy a samozřejmě i jiné střihy. K letnímu období květované tuniky patří, nejlépe ze vzdušných látek, volných střihů, pak se tunika stává velmi pohodlným oděvem, ve kterém Vám určitě nebude přehnané horko.

 

Letní šaty a sukně

                  A dostáváme se snad k nejtypičtějšímu květovanému oděvu – šatům a sukním. Nejlépe pak samozřejmě květy sednou letním a jarním šatům.  Můžete si vybrat jemné, krátké šatečky s nadýchanou sukénkou, nebo jednoduché šatky s elegantní linií, či rozevláté dlouhé šaty, které Vás ochrání před ostrými slunečními paprsky, ve střihové rovině je rozhodně z čeho vybírat. Ale ani vzorové varianty nezůstávají pozadu. Ať už chcete velké růže nebo drobné pomněnky, vzor po celé ploše šatů či jen na lemech nebo v aplikacích či detailech, výrobci a návrháři myslí na vše!

Sukně se pak řídí stejnými principy, nemusíte se bát, že byste si nevybrali.

 

Kalhoty

 

I kalhot, legín a kraťásků se květinové vzory týkají. A pokud se chcete v létě cítit v pohodlí, můžete si vybrat overal – spojení trička a kalhoty nebo kraťásků. I overaly se dělají v módních květinových vzorech, ačkoliv už je trochu těžší na ně v obchodech narazit.

 

 

 

 

Plavky, doplňky a to ostatní

 

                Nejen svršky běžného nošení se vyrábí s květinovými vzory. Např. plavky s květinami jsou nyní také velmi moderní. S květinami se také nemusí zdobit jen oblečení, neméně velkou parádu udělají květiny i na doplňcích nebo botách. Květinové kabelky a peněženky koneckonců nejsou už dlouho žádnou novinkou. Navíc květované nemusí být jen vzory, zkuste aplikace či drobné květinové detaily, účinku se to jistě nemine.

 

Květ sem, květ tam

 

Květinové vzory prostě vedou, módní jsou sice momentálně – na jaře i na sezónu letní, to ovšem vůbec neznamená, že si jimi nemůžete zpestřit i pošmourný zimní den. A ještě jedna dobrá zpráva a závěr – na rozdíl od skutečných květin na květinové vzory nemůžete

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.